...

КАПА – високоефективна і безболісна ЗАМІНА брекетів

Дата

19 листопад 2024

Мало хто з нас може похвалитися дійсно рівними і ідеальними зубами – у кожного третього є проблеми з прикусом. І це не стільки естетична проблема, скільки сприятливий фон для розвитку супутніх захворювань. Згодом патологічна оклюзія може викликати різні захворювання ротової порожнини, дихальної та травної системи, а також послужити причиною порушення дикції. Тому виправляти прикус слід якомога швидше.

Найчастіше в дорослому віці застосовуються брекети, які багатьом здаються жахливо незручними, непрактичними і не естетичними, а тому вони і відмовляються від цієї процедури зовсім.

Але мало хто знає, що на сьогоднішній день вже була винайдена більш зручна альтернатива брекетів – капи.

Капа для корекції зубів у дітей – відмінна заміна брекетів

Капа являє собою силіконовий або пластмасовий чохол, який одягається на зубний ряд. Така конструкція практично не помітна ні зовні, ні самим пацієнтом.

Виготовлення кап відбувається таким же чином, як і виготовлення зубних протезів: відразу знімають зліпки з зубів, далі їх візуалізують, проектуючи 3D-модель, і створюють безпосередньо капу з акрилу або силікону. Найчастіше для одного пацієнта створюється ціла серія кап, які дозволяють поступово домогтися бажаного результату. Кожна модель серії розрахована на проміжне вирівнювання, а оскільки це знімна конструкція, то і спеціальної установки в кабінеті стоматолога вона не потребує.

Застосовують дану конструкцію, коли є необхідність:

  • виправити неправильний прикус;
  • закріпити отриманий після брекетів результат;
  • відбілити зуби;
  • усунути скупченність зубів або широкі міжзубні щілини;
  • усунути невеликі стоматологічні дефекти;
  • встановлення брекет-системи, але у людини є алергія на метал.

Також капу використовують при бруксизмі – це коли людина вночі скрипить зубами, що сприяє  крошінню зубів, їх випаданню і карієсу.

Різновиди дитячих кап для вирівнювання зубів

Оскільки дія кап проявляється дуже повільно, носити їх потрібно не менше, ніж 21 годину на добу. Саме тому розрізняють два види конструкцій: денна та нічна.

Але якщо з денною все і так зрозуміло, то навіщо ж використовується нічна?

До основних показань до застосування відносять:

  1. Бруксизм. Це досить поширене захворювання, про яке, як правило, людина і не здогадується і дізнається тільки коли помічає стерту емаль. Відбувається це несвідомо через стискання щелеп і скорочення жувальної мускулатури. Не варто забувати, що застосування кап при даному захворюванні – всього лише допоміжний метод, але ніяк не вирішення самої проблеми.
  2. Закріплення результату після носіння брекет-системи. Щоб підтримувати нормальне положення зубів ортодонт часто на ніч призначає капи. За твердженням багатьох фахівців, знімні ортодонтичні конструкції не дозволяють повернутися зубам в своє початкове положення на завершальному етапі лікування.
  3. Крихка емаль.

Сьогодні також активно застосовуються капи з ремінералізуючим складом. Ця елементарна процедура дозволить вашій посмішці стати ще привабливішою, а емалі – міцнішою.

Нічна конструкція досить проста у використанні і не вимагає якихось додаткових навичок для встановлення. Досить легко нанести на пристрій гель і надіти на зубний ряд. Надлишки гелю можна видалити за допомогою серветки.

До основних переваг кап відносять:

  • швидке звикання до пристрою і зручна експлуатація;
  • відсутність дефектів мовлення;
  • непомітність;
  • можливість одночасного відбілювання зубів або профілактики карієсу.
  • Знімна конструкція також не викликає будь-якого дискомфорту і незручності під час прийому їжі, оскільки на цей час просто знімається.

Дитячі моделі кап

Носити конструкцію можна абсолютно в будь-якому віці. В тому числі їх застосовують для виправлення прикусу молочних зубів, оскільки брекети на них не ставлять. У цей період зуби особливо лабільні, тому силіконовий чохол зможе виправити практично всі стоматологічні проблеми. Дитячі капи не потрібно носити цілий день – досить буде використовувати їх всього пару годин.

Дуже часто носіння знімної конструкції поєднують також з деякими вправами для коригування дикції. Така гімнастика не тільки позитивно впливає на стан молочних зубів, але і є ефективною профілактикою патологічного прикусу при їх зміні. Застосовують і при дитячому бруксизмі.

Як правильно доглядати за дитячою капою?

Хоч пристрій і невибагливий у догляді, чистити його все ж потрібно кожен день. Для цього достатньо промити його під проточною водою, додатково можна почистити зубною щіткою з м’якою щетиною.

Щоб позбавити від неприємного присмаку після використання силіконових чохлів, можна використовувати зубну пасту. При скупченні в середині капи білого нальоту, її слід замочити в спеціальному для чищення розчині.

Сподобалась? Поділись з друзями

Рекомендовано до читання

Зняття гострого болю

Запис до лікаря

Запис на консультацію

Дякуємо за звернення!

Очікуйте дзвінка від адміністратора найближчим часом