...

Рентгенологічна діагностика молочних зубів: чи шкідливо це?

Дата

18 березня 2024

Дуже часто стикаємося з ситуацією, коли батьки відмовляються робити рентгенологічні знімки для лікування молочних зубів, так як вони не бачать потреби в цьому. Так, рентгенологічний знімок, це додатковий метод дослідження, але який дає побачити нам масу нюансів.

Для чого ж робиться рентгенологічний знімок і що він нам може дати зрозуміти?

  1. На рентгенологічному знімку зуба ми можемо побачити чи присутній зачаток постійного зуба (так як під кожним молочним зубом, є зачаток постійного і формуються вони ще внутрішньоутробно.
  2. Чи немає запального процесу за коренем зуба. (Від чого буде залежати протокол лікування даного зуба)
  3. Чи не пішла патологічна розробція кореня у наслідку запального процесу (що дасть зрозуміти чи зможемо ми ще врятувати цей зуб, або ж він підлягає видаленню)
  4. Чи не пішла фізіологічна розробція коренів (ми побачимо чи є сенс лікувати зуб або ж він скоро випаде)
  5. І не менш важливо, ми побачимо обсяг ураження тканин (від цього буде також залежати протокол лікування зуба і чи потрібно використовувати анестезію)
  6. Чи немає прихованих порожнин, які зараз не видно (щоб не сталося ситуації, що з однієї поверхні зуб пролікували, але пройшло пару місяців і довелося лікувати з іншого).

Чи шкідливий рентгенологічний знімок

Стоматологія не стоїть на місці і рентгенологічні технології в тому числі. У стоматології “Multident” ми використовуємо для лікування молочних зубів прицільний внутрішньоротової знімок, який робимо передовим рентген-апаратом (візіограф).
Допустима річна доза променевого навантаження складає 1000 мк3в. При використанні нашого візіографі променева навантаження йде 2 мк3в, тобто в рік ви можете зробити 500 рентгенологічних знімків (без шкоди для здоров’я).
Для порівняння щоденним тригодинної перегляд трубчастого телевізора-доза променевого навантаження 5мк3в, а політ на літаку 1500км -10мк3в.
І тільки при отриманні променевого навантаження в 750 мк3в відбувається незначне, зміна складу крові, а при 1 млн. Мк3в-розвиток легкого ступеня променевої хвороби.

Сподобалась? Поділись з друзями

Рекомендовано до читання

Зняття гострого болю

Запис до лікаря

Запис на консультацію

Дякуємо за звернення!

Очікуйте дзвінка від адміністратора найближчим часом