...

Що таке гіпоплазія емалі

Дата

18 березня 2024

Гіпоплазія – це некаріозне ураження зубів, це вада розвитку емалі, що характеризується недостатнім  фторуванням та мінералізацією. В залежності від причин порушення розвитку емалі може виникати гіпоплазія системна, що уражає групу зубів, або гіпоплазія місцева, один – два зуба.

Системна гіпоплазія. Як правило порушення відбувається на групі зубів що формуються в один і той же період. Найчастіше це перші постійні моляри та різці верхньої та нижньої щелепи.

Виникнення цього виду гіпоплазії пов’язане з порушенням обмінних процесів в організмі дитини в період внутрішньощелепного формування зубів. Визначним чинником виникнення гіпоплазії є недостатній вміст кальцію в крові дитини. Також серед причин гіпоплазії є тяжкі інфекційні захворювання дитини та прийом антибіотиків в перші роки життя.

Згідно з клінічними проявами розрізняють три форми гіпоплазії.

  1. Зміна кольору емалі, виглядає як білі, або жовтуваті матові плями на зубах. Як правило не супроводжується будь-якими неприємними відчуттями і в процесі життя не збільшуються.
  2. Недостатній розвиток емалі. Проявляється у вигляді поглиблень на різних поверхнях зуба, які спочатку мають нормальний колір але згодом поступово пігментуються.
  3. Найтяжчим проявом гіпоплазії, хоча і не досить часто зустрічається, є повна відсутність емалі. Зуб не здатен протидіяти карієсоутворюючим мікроорганізмам.  За таких проявів у дітей у місцях гіпоплазії виникають каріозні ураження з досить сильними руйнаціями зуба.

Що стосується гіпоплазії місцевої, тобто такої, що зустрічається на одному або двох зубів, то вона зумовлена травмою молочного зуба, що був на місці постійного, або дуже сильного його запалення.  Досить частою проблемою маленьких пацієнтів є саме травми, коли дитина падає та вдаряється передніми зубами. В такому випадку зачаток постійного зуба легко травмується та може прорізатися уже з гіпоплазійною плямою.

Гіпоплазія емалі є некаріозним процесом. В процесі життя не розвивається і частіше це є просто косметичним дефектом. При великому бажані батьків або пацієнтів дефект можна виправити пломбувальними матеріалами. Що стосується більш серйозних форм гіпоплазії, то тут слід звернутися до стоматолога, аби він провів повну діагностику та відновив зуби, щоб в них не почали відбуватися каріозні процеси.

І на останок хочу наголосити, не дивлячись на те що одною з причин виникнення гіпоплазії може буди недостатній вміст кальцію в крові, призначення будь-яких препаратів, включно з вітамінами робить лише лікар педіатр, після огляду та аналізів. А тому, не самопризначайте собі будь-які лікарські засоби. Бережіть себе, та будьте здорові!

Сподобалась? Поділись з друзями

Рекомендовано до читання

Ретейнери

Ретейнери: що це?

Ретейнери – це ортодонтичні апарати, що застосовуються після завершення вирівнювання зубів брекетами або іншими системами. Їх основна функція – утримувати

Лікування дітей під наркозом

Лікування під наркозом для дітей може бути необхідним у складних випадках, коли інші методи знеболення чи заспокоєння не є ефективними

Зняття гострого болю

Запис до лікаря

Запис на консультацію

Дякуємо за звернення!

Очікуйте дзвінка від адміністратора найближчим часом