Седація – це загальний стан релаксації за допомогою закису азоту і кисню.
Що дитина відчуває під час седації?
У седації дитина розслабляється, у неї йде почуття тривоги, вона заспокоюється і з’являється почуття ліні. Вона концентрує свою увагу на мультику, а не на тому що робить стоматолог.
Після процедури дитина буде в своєму повсякденному настрої і це ніяк не позначиться на її психологічному чи фізичному настрої.
Чи безпечний цей метод?
Киснево-азотиста седація, це абсолютно безпечний засіб, так як це ті гази, які й без того містяться у вдихуваному нами повітрі. Седація не викликає звикання та алергії. Закис азоту не зв’язується з білками крові і через кілька хвилин повністю виводиться з організму через легені. Седація це не наркоз і не анестезія. При седації дитина знаходиться в свідомості і контактує лікарем.
В якому випадку показана седація?
- Якщо дитина вже адаптована і у неї немає дискомфорту від стоматологічних маніпуляцій, але є невеличке відчуття тривоги.
- Якщо у дитини підвищений блювотний рефлекс.
- Если у ребёнка недостаточно усидчивости,чтобы выдержать длительное лечение.
Протипоказання при седації
- Седація протипоказана при утрудненому носовому диханні (простудні захворювання, аденоїдит, синусит, загострення алергічного риніту)
- Якщо немає мовного контакту з дитиною (в силу віку і супутнього захворювання)
- Якщо дуже сильна боязнь лікарів і стоматологічних маніпуляцій.
- Раніше 2 тижнів після операції по офтальмологічної частини.
Переваги седації
Перед лікуванням в седації, на відміну від лікування в медикаментозному сні, немає необхідності проводити додаткові діагностичні дослідження.
Седация значно знижує неприємні відчуття при проведенні місцевого знеболення (підсилює дію анестезії).