Коли з’являються перші зуби, їх потрібно обов’язково вичищати зубною щіткою з пастою. Але паста повинна мати не лише гарний зовнішній вигляд, приємний смак та аромат, а й корисно впливати на стан зубів. Тобто: вичищати наліт з поверхні зуба та насичувати його необхідними елементами.
Що ж має бути в складі пасти?
- Сполуки фтору у формі фторидів натрію, олова, які позначаються в одиницях ppm F;
- Замінник цукру Xylitol;
- Сполуки кальцію у вигляді Calcium Glycerophosphate, Hydroxyapatite;
- Фермент Lactoferrin.
Фтор – це не той небезпечний отруйний газ, якого всі бояться. Це основний мікроелемент, що забезпечує міцність кісток, зубів, бере участь у формуванні імунітету. Справді важливий елемент для здоров’я зубів та загального здоров’я дітей і дорослих. Найчастіше в організм фтор надходить або з водою, або з продуктами харчування. Але це ті продукти, які є не в щоденному раціоні, тим паче в перші роки життя дитини. Тому для здоров’я зубів фтор має бути в складі пасти.
Вченими було доведено, що використання зубних паст на основі фтору в дітей від моменту прорізування першого молочного зуба ніяк не шкодить здоров’ю дитини, а навпаки допомагає в профілактиці розвитку карієсу.
Xylitol – це цукрозамінник. Він є важливим компонентом у профілактиці карієсу. Коли мікроорганізми споживають ксилітол, вони не можуть перетравити його й гинуть. Таким чином молочна кислота не продукується й ризик утворення карієсу стає меншим.
Calcium Glicerophosphate – активна форма кальцію, має протикаріозний ефект, сприяє зниженню чутливості зубів.
Hydroxyapatite – сполуки кальцію в формі, що легко засвоюється.
Lactoferrin – фермент тваринного походження, сприяє підвищенню місцевого імунітету в порожнині рота, виявляє антибактеріальний ефект.
Що є небезпечним в складі пасти?
- Спирти (Benzyl Alcohol, Phenoxylethanol);
- Парабени (Sodium Methylparaben);
- ПАР (SLS).
Це ті агресивні консерванти та піноутворювачі, що можуть висушувати слизову оболонку порожнини рота, підвищувати схильність до стоматитів та алергій.
Важливий момент – це абразивність зубної пасти. Вона позначається абревіатурою RDA і для дитячої зубної пасти індекс має бути від 25 до 50 одиниць. Абразивність зубної пасти визначається кількістю абразивних частинок, завдяки яким очищується поверхня зуба. Чим їх більше, тим краще паста вичищає наліт, але й велика кількість частинок може бути агресивною для емалі та сприяти її пошкодженню.
Отже, будьте обачними, якісно та уважно підбирайте пасти, звертайте увагу на компоненти складу та пам’ятайте, що найкраще лікування – це профілактика!