Металеві коронки для дітей
«Тимчасові» молочні зуби виконують найважливішу роль у функціонуванні дитячого організму, а рання їх втрата може спровокувати неприємні наслідки. Якщо молочні зуби сильно зруйновані або отримана травма та відновлення за допомогою реставрації неможливе, оптимальним рішенням є протезування, тобто встановлення коронок на молочні зуби.
Що таке коронка на молочний зуб?
Коронка – це ортопедична конструкція, яка фіксується на зубах та покриває всю видиму частину зуба. Вона дозволяє відновити повноцінну жувальну та естетичну функцію зуба.
Коли настає час, корінь молочного зуба розсмоктується, і коронка випадає, не перешкоджаючи природній зміні прикусу, тобто знімати її з часом не потрібно.
Звертаємо Вашу увагу , що в стоматології Multident ми використовуємо дитячі стандартні коронки , тобто вони вже виготовленні заздалегідь. Щоб встановити коронку дитині, не потрібно додаткових відвідувань, оскільки виключені лабораторні етапи. Коронки мають досить багато стандартних розмірів на кожен жувальний зуб з обох боків. Загалом це 48 розмірів , тому ми точно підберемо дитині максимально схожу металеву коронку по висоті та по величині на свій рідний зуб.
В яких випадках ми ставимо металеві коронки?
- Коли жувальний зуб уражений карієсом більше ніж на 50%, щоб зберегти його.
- Коли у зубі був видалений нерв. Депульповані зуби стають дуже крихкими, тому рекомендуємо їх укріпляти коронками.
- Гіпоплазія або дефекти емалі.
- Запобігти появі повторного карієсу, коли процес по всьому периметру зуба.
- Запобігти формуванню неправильному прикусу із-за неправильної анатомічної форми зуба внаслідок некомпетентного відновлення пломбувальним матеріалом.
- Погана гігієна.
- Бруксизм.
Чому на жувальні зуби наші лікарі не ставлять білі (цирконієві) коронки?
Ми не рекомендуємо обирати цирконієві (білі естетичні) коронки для жувальних зубів. Адже цирконій набагато твердіший матеріал ніж медичний сплав, з якого виготовляють металеві коронки.
Тому, як правило, при установці цирконієвих коронок на жувальні зуби, формується перехресний прикус. Це негативним чином впливає й на формування щелеп.
Металеві коронки виготовляються з м’якого металу та чудово адаптуються під прикус дитини. Головне — не псують його при умові правильної та якісної установки. А найголовніше випадають разом із молочним зубом при зміні на постійні.
Єдиний умовний недолік металевих коронок – це зовнішній вигляд, на відміну від цирконієвих. І як правило , це більше турбує тільки батьків , а не дітей . Для дітей – це зуб «як у супергероя» чи корона на зубі «як у принцеси». Коронки малопомітні під час спілкування з дитиною, та коли малюк посміхається. Металеві коронки ви зможете побачити, якщо зазирнути дитині прямо у рота, так як вони фіксуються на самі крайні, жувальні зуби.
Переваги коронок для дітей:
- Дитячі коронки – це надійний спосіб відновити зуб та зберегти здоровий прикус до моменту зміни молочних зубів на постійні.
- Повною мірою відновлюють анатомію жувальних зубів, що дозволяє дитині повноцінно пережовувати їжу.
- Зберігають здоров’я прикусу у разі ранньої руйнації та можливої втрати молочних зубів.
- Запобігають розвитку дефектів артикуляції.
- Дозволяють провести швидке відновлення зубів під час лікування зубів у медикаментозному сні та седації.
- Завдяки надійності конструкції, запобігають ризику повторного лікування зуба до його зміни.
- Гіпоалергенні.
- Не «бояться» нальоту. На відміну від зубів з реставрацією. Тому пролікований зуб , який покритий коронкою більше не буде руйнуватись від каріозного ураження.
Етапи встановлення металевих коронок:
- Огляд та діагностика. Лікар оглядає пошкоджені зуби, обов’язково робиться рентген знімок та складається план лікування.
- Місцеве знеболювання. Спочатку проводять аплікаційну анестезію з метою знеболити місце уколу. Потім роблять ін’єкцію уколом, для більш сильного і тривалого знеболювання на весь період лікування.
- Підготовка зуба (видалення уражених тканин, при необхідності медикаментозна обробка та лікування кореневих каналів, пломба)
- Препарування зуба під коронку.
- Підбирається відповідна коронка на зуб та встановлюється.
- Фіксація коронки на зубі за допомогою спеціального цементу.
- Видалення залишків цементу.
- Перевірка прикусу.
Як діти ставляться до металевих коронок?
З нашого багаторічного досвіду з впевненістю можемо сказати, що дітей зовсім не хвилюють металеві коронки. Багато хто навіть пишаються “Залізними зубами” та хизуються перед друзями. Деяким все одно, і доки батьки не озвучили свої занепокоєння дитині, загалом їх все влаштовує.
Чи заважає металева коронка дитині?
Ні, вона чудово пристосовується до прикусу малюка, не змінює його, все навантаження рівномірно розподіляється на корені та з часом вони розсмоктуються.
А зуб із великою пломбою, може не витримати навантаження, а в деяких випадках тріснути і його доведеться видалити.
Тому металевих коронок не варто лякатися, вони навпаки допоможуть запобігти новому карієсу, не дати сформуватися не правильному прикусу, а найголовніше не потрібно буде переліковувати та збережуть вам час та гроші.
З якого віку можна ставити коронки?
Вікових обмежень при встановленні коронок на молочні зуби немає. Якщо дитина має показання для встановлення коронки, її можна поставити в будь-якому віці. Єдиний момент , це коли зубчик лише ледь-ледь прорізався , на ⅓, тоді ми чекаємо повного прорізування зуба для встановлення коронки.
Якщо дитина маленька або відмовляється лікувати зуби, наші лікарі можуть встановити коронку під легкою седацією або уві сні. І тут за один раз можна встановити відразу багато коронок.
Чому наші лікарі найчастіше використовують металеві коронки для відновлення молочних зубів?
- Часто установка коронки займає менше часу, ніж реставрація зуба (відновлення пломбувальним матеріалом). Це є дуже важливим моментом при лікуванні в умовах медикаментозного сну. Зуб мінімально обточується з максимальним збереженням здорових тканин і коронка фіксується на стоматологічний цемент, який виділяє фтор для профілактики карієсу.
- Дуже важливо також знати, що коронки на молочні зуби не завдають шкоди й не заважають прорізування нового постійного зуба у дитини.
- Вони встановлюються тільки на коронкову частину зуба — відповідно при резорбції (розсмоктуванні) коріння зуб набуває рухливості та відбувається фізіологічна зміна так само як він змінювався, якби на ньому не було б коронки.
- У міру дорослішання дитини коронку на молочний зуб міняти не потрібно, оскільки коронкова частина зуба, яка прорізалася в ротовій порожнині вже не зміниться в розмірі.
- Доглядати за коронками значно простіше, вони можуть пробачити похибки домашньої гігієни, якщо дитина не дозволяє якісно її проводити.
- Зваживши всі «за» та «проти» установки коронок на молочні зуби, ми сміливо можемо зробити висновок, що коронки на молочні зуби — це найкращий вибір у вирішенні багатьох клінічних завдань в дитячій стоматології.
Лікуючі лікарі
Наші роботи
Всі роботиДіагноз: Лікування 16 зубів в медикаментозному сні.
Дмитро, 3 роки 4 місяці
Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.
Аліна, 3 роки
Діагноз: Лікування 4 зубів в медикаментозному сні.
Іван, 4 роки
Діагноз: Лікування 20 зубів в медикаментозному сні.
Сергій, 2 роки 4 місяці
Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.
Лев, 3 роки
Діагноз: Лікування 14 зубів в медикаментозному сні.
Олексій, 3 роки
Діагноз: Лікування 10 зубів в медикаментозному сні.
Давид, 2 роки
Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.
Леонардо, 3 роки
Діагноз: Лікування 10 зубів в медикаментозному сні.
Вітя, 2 роки