Ретейнери після брекетів
Ретейнер – це невід’ємний ортодонтичний апарат, який забезпечує фіксацію зубів у правильному положенні після видалення брекет-системи. Він забезпечує стабільність результату лікування та запобігає відновленню деформацій прикусу.
Ретейнер складається з тонкої проволочної дуги, яка має контакт з внутрішньою стороною зубів і кріпиться за допомогою спеціального клейового матеріалу. Цей вид ретейнерів найчастіше використовується, оскільки він майже невидимий, зручний у використанні та надійний.
Ретейнер може відклеїтися через механічні пошкодження або неправильне використання. У такому випадку важливо негайно звернутися до ортодонта для відновлення ретейнера та запобігання можливим проблемам з прикусом.
Важливо пам’ятати, що ретейнер потребує регулярного догляду та чистки, а також профілактичних візитів до стоматолога для перевірки стану зубів та ретейнера. Тільки так можна забезпечити тривалу стабільність результату лікування.
Процес установки ретейнерів
- Після зняття брекетів та проведення професійної гігієни ротової порожнини ретейнери встановлюються на абсолютно здорові зуби. Перед установкою ретейнерів може знадобитися санація ротової порожнини. Під час носіння брекетів зуби важко прочистити ідеально, а нальот може спричинити карієс та зубний камінь. Ретейнери не можна встановлювати на пошкоджені зуби, оскільки ще одна конструкція в роті може ускладнити гігієну та призвести до погіршення стану порожнини рота. Також під час ортодонтичного лікування емаль може втратити щільність, тому окрім гігієнічного чищення, зуби потребують фторування та мінералізації.
- Після проведення терапевтичних та профілактичних заходів ортодонт розпочинає лабораторний етап виготовлення ретейнерів. Знімається зліпок з вже здорових зубів, за яким ретейнер отримує необхідну форму зубного ряду.
- Перед установкою ретейнера зуби оброблюють спеціальним розчином, щоб їх поверхня стала трохи шорсткою для кращого зчеплення. Коли зуби готові, ретейнер встановлюється в потрібному положенні та кріпиться композитним матеріалом. Закінчує процедуру полірування матеріалу для зручності пацієнта.
Процедура установки займає 30-40 хвилин і абсолютно безболісна. Проте в перші дні адаптації ретейнер може натирати та знижувати чіткість дикції.
Проблеми, що можуть виникати з ретейнером
- Звикання до ретейнер. Початково ретейнер може натирати язика, відчуватися в роті занадто великим або заважати чіткій дикції. Проте, зазвичай, після приблизно тижня, ретейнер стає незамітним в роті.
- Ретельна гігієна. Оскільки між зубами та ретейнером можуть застрягати залишки їжі, важливо забезпечити тщательну домашню гігієну. Рекомендується використовувати монопучкову щітку, спеціальні йоршики, зубну нитку та ірригатор.
- Пошкодження або відклеювання. Ретейнер може пошкодитися або відклеїтися через споживання твердих продуктів. У разі пошкодження потрібно негайно звернутися до лікаря, щоб він замінив ретейнер.
- Карієс. Якщо з’явиться карієс навколо ретейнера, його потрібно видалити для лікування. Після цього ретейнер слід встановити знову.
Лікуючі лікарі
Наші роботи
Всі роботиДіагноз: Лікування 16 зубів в медикаментозному сні.
Дмитро, 3 роки 4 місяці
Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.
Аліна, 3 роки
Діагноз: Лікування 4 зубів в медикаментозному сні.
Іван, 4 роки
Діагноз: Лікування 20 зубів в медикаментозному сні.
Сергій, 2 роки 4 місяці
Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.
Лев, 3 роки
Діагноз: Лікування 14 зубів в медикаментозному сні.
Олексій, 3 роки
Діагноз: Лікування 10 зубів в медикаментозному сні.
Давид, 2 роки
Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.
Леонардо, 3 роки
Діагноз: Лікування 10 зубів в медикаментозному сні.
Вітя, 2 роки