...

Дитячий ортодонт Київ

Апарати, які входять до категорії

Дитячий ортодонт

“Вам треба до ортодонта” – доволі часта фраза, яку чують батьки дітей з кривими зубами. Давайте розбиратися хто це і як він може допомогти саме Вам!

Ортодонт – це спеціаліст у галузі стоматології, який займається діагностикою, профілактикою та лікуванням аномалій прикусу та неправильного розташування зубів і щелеп. Він працює з різними методами та інструментами такими як: брекети, капи, апаратами, що коригують прикус, для досягнення правильного положення зубів і покращення функції щелепно-лицьової системи. Ортодонт допомагає покращити якість усмішки, виправити прикус, що може впливати на здоров’я зубів та загальний комфорт людини.

Найкраще звертатися до ортодонта відразу ж як Ви побачили проблему з кривизною зубів або прикусу Вашої дитини. Це допоможе усунути пробему якнайшвидшим, найменш болючим та більш дешевим методом.

У нашій дитячій стоматології “MultiDent” ми виправляємо прикус дітям різного віку: від найменших (з 2-х років) і до дорослих, з уже сформованим постійним прикусом (без обмежень у віці).  Запобігаємо проблемам із прорізуванням постійних зубів через брак місця. У нас велика різноманітність апаратів для виправлення прикусу. А наші чудові ортодонти з багаторічним стажем виправляють те, що іншим не під силу.

Методи ортодонтичного лікування дітей відрізняються від дорослих, оскільки в дітей ще розвивається щелепно-лицьова система і вчасно все можна виправити.

Причини та наслідки неправильного прикусу у дітей

Неправильне розташування молочних зубів природним чином впливає на подальші порушення у розташуванні постійних, проте ці проблеми виявляються явними лише при прорізуванні перших постійних зубів. Саме тому, нині, більшість лікарів вважають за доцільне проводити ортодонтичне лікування аномалій прикусу починаючи з молочного. Безсумнівно, аномалії молочного прикусу не є окремим явищем. Порушуючи звичайні взаємозв’язки між рядами зубів, вони впливають на формування всієї жувальної системи і лицьового скелета, включаючи скронево-нижньощелепний суглоб, жувальні та мімічні м’язи тощо.

Зазвичай формування патології прикусу починається в ранньому віці й часто залишається непоміченим батьками. Причинами виникнення порушень є шкідливі звички, неправильне дихання і ковтання, порушення осанки та спадкова схильність.

Ще часто формування неправильного прикусу в дитини пов’язане зі штучним вигодовуванням, точніше – з сосками для годування. Щоб уникнути подібного, потрібно вибирати правильні соски – ортодонтичні, в яких отвори розташовані знизу, що не порушує природного положення язика. На прикус також впливають соски-пустушки, від яких найкраще відмовитися доки дитині не виповнився рік.

У міру дорослішання дитини патологія прикусу поглиблюється і потребує більш дорогого і тривалого лікування. Ортодонтичне лікування дорослих пацієнтів може потребувати видалення здорових зубів і не гарантує значного поліпшення профілю без хірургічного втручання.

Якщо до трьох років ваша дитина не позбулася звички смоктати палець або пустушку, закушує губи, прокладає язик між зубами, дихає ротом або неправильно ковтає, вам варто звернутися до ортодонта. Лікар підбере вашій дитині захисну вестибулярну пластинку, яка допоможе їй позбутися шкідливих звичок, навчить правильно дихати і ковтати.

Ефективність лікування дітей безпосередньо залежить від регулярного і правильного носіння апаратів, тому для досягнення результату необхідний контроль батьків. При дотриманні режиму носіння позитивні зрушення можна буде побачити через 2-3 місяці.

Раннє виявлення та лікування порушень прикусу під час активного періоду росту потребує менших зусиль з боку дитини та її батьків. Більш доступне в плані витрат, коригує прикус максимально природним шляхом, призводить до найстабільніших і найестетичніших результатів.

Як проходить діагностика?

Під час огляду, ортодонт проводить детальне обстеження, включаючи огляд зубів, прикусу, щелепів та обличчя дитини. Використовуються рентгенівські знімки( ОПТГ , ТРГ в боковій проекції, та можливо КТ щелеп) а також можуть бути проведені інші діагностичні процедури, такі як відбитки для створення моделей зубів.

Цей огляд та діагностика допомагають ортодонту  визначити, чи є проблеми з прикусом, нерівномірне розширення щелеп, недостатній простір чи надлишок у щелепах та інші відхилення в зубощелепній системі. Базуючись на цих оцінках, ортодонт може встановити діагноз і рекомендувати відповідне ортодонтичне лікування.

Типові відхилення в розвитку зубочелюстної системи, що вимагають ортодонтичного втручання

Основними типами відхилень є:

  1. Мало або багато місця для зубів. Нерівномірне розташування зубів, включаючи простірні дефекти (міжзубні проміжки) або зуби, які виглядають перенасиченими( скупчення), можуть вимагати ортодонтичного лікування.
  2. Неправильний прикус. Можуть включати:
    • недостатнє перекриття (коли верхні зуби не повністю закривають нижні);
    • зворотній прикус (коли верхні зуби розташовані ззаду нижніх зубів);
    • прямий прикус (коли бічні зуби зіштовхуються);
    • перехресний прикус.
  1. Нерівномірне розташування зубів. Зуби, які знаходяться в неправильному положенні, повернуті або нахилені в різні сторони.
  2. Порушення росту та розвитку щелеп. Можуть включати:
    • недорозвиненість або надмірний розвиток щелеп,
    • асиметрію обличчя
    • проблеми із формуванням  щелепно-лицевої системи.
  1. Постійні зуби, які не прорізалися на місці молочних зубів.
  2. Функціональні проблеми.

Що вважається порушенням прикусу та неправильним розташуванням зубів?

Ось приклади патологій, які зустрічаються частніше всього:

  • Це нормальний прикус, коли верхні зуби на 1/3 перекривають нижні зуби. Проте, якщо зуби не знаходяться у правильному положенні або є перекоси, така ситуація все ще може потребувати ортодонтичного втручання для корекції.
  • Порушення прикусу, коли верхні зуби значно перекривають нижні зуби. Може бути викликано задньою позицією нижньої щелепи, переднім положенням верхньої щелепи або комбінацією обох.
  • Порушення прикусу, коли нижні зуби виходять вперед і перекривають верхні зуби. Це може бути викликано передньою позицією нижньої щелепи, заднім положенням верхньої щелепи або комбінацією обох.
  • Перекоси та повороти зубів. Таке відхилення від нормального розташування зубів, коли вони можуть бути нахиленими або повернутими. Воно може виникати через недостатність місця для зубів, втрату зубів, травму або інші фактори.

Наслідки неправильного прикусу у дітей

Функціональні проблеми, пов’язані з прикусом та розташуванням зубів, можуть вплинути на здоров’я та естетику пацієнта. Ось як ці проблеми можуть впливати:

  • Створення труднощів при жуванні. Це може призводити до проблем із шлунково-кишковим трактом, перетравленням їжі та недостатнім засвоєнням поживних речовин.
  • Ускладнення чищення та догляду за ротовою порожниною. Це може призвести до накопичення нальотів, утворення карієсу та запалення ясен.
  • Надмірного стирання зубів, запалення ясен, а також до появи болісних виразок на язиці або інших травм у порожнині рота.
  • Деформація посмішки. Неправильний прикус та неправильне розташування зубів можуть впливати на зовнішній вигляд посмішки.
  • Неправильний розвиток щелеп може впливати на форму обличчя. Наприклад, надто високий або надто низький прикус може змінити профіль обличчя, що може бути причиною незадоволення своїм виглядом.

Звернення до ортодонта для професійної оцінки та консультації є важливим кроком, який дозволить отримати необхідну інформацію та рекомендації для прийняття розумного рішення щодо лікування. Для швидкої і комфортної діагностики – чекаємо Вас в дитячі стоматології “MultiDent”, де ваша дитина з легкістю пройде адаптацію та з радістю лікуватиме зубки!

Лікуючі лікарі

Горбунова Руслана Юріївна cloud

Горбунова Руслана Юріївна

Лікар - ортодонт
Серьогіна Іванна Олегівна cloud

Серьогіна Іванна Олегівна

Головний лікар, дитячий стоматолог, терапевт

Наші роботи

Всі роботи
before after

Діагноз: Лікування 16 зубів в медикаментозному сні.

Дмитро, 3 роки 4 місяці

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Аліна, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 4 зубів в медикаментозному сні.

Іван, 4 роки

before after

Діагноз: Лікування 20 зубів в медикаментозному сні.

Сергій, 2 роки 4 місяці

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Лев, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 14 зубів в медикаментозному сні.

Олексій, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 10 зубів в медикаментозному сні.

Давид, 2 роки

before after

Діагноз: Лікування 12 зубів в медикаментозному сні.

Леонардо, 3 роки

before after

Діагноз: Лікування 10 зубів в медикаментозному сні.

Вітя, 2 роки

Питання та відповіді

1. В якому віці необходно звернутися до дитячого ортодонта?

Чим раніше розпочати виправленя прикусу, тим ефективніше, простіше і дієвіше буде цей процес. Найменший вік для прийому лікаря-ортодонта - півтора року.

2. Чим займається дитячий ортодонт?

Лікар-ортодонт займається діагностуванням і лікуванням проблем з прикусом та нерівністю зубів.

3. Чи завжди щоб вирівняти зуби ставляться брекети?

Ні, брекети - це лише один з ймовірних шляхів вирішення проблеми, який підходить далеко не для всіх. В MultiDent ми підходимо до проблем комплексно та підбираємо апарати індивідуально в залежності від проблеми, складності випадку, віку пацієнта та багатьох інших факторів.

Відгуки в Google наших пацієнтів

Зняття гострого болю

Запис до лікаря

Запис на консультацію

Дякуємо за звернення!

Очікуйте дзвінка від адміністратора найближчим часом